Chat with us, powered by LiveChat

LollyKart | Paykasa

Paykasa Firmaları

Paykasa Firmaları

Paykasa Firmaları : İnternet alış verişlerinde Paykasa firmaları ile güvenilir ve pratik ödeme seçeneklerinden yararlanmak isteyen internet kullanıcıları, Paykasa sanal kartları aracılığıyla bu konudaki taleplerine karşılık bulabiliyorlar. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan ve İngiltere merkezli Ceresline Voucher Limited şirketinin bir elektronik para hizmeti olarak başlatılan Paykasa ile içiniz rahat alış veriş yapma ve ödeme imkânına sahip olabilirsiniz. Ancak her hizmette olduğu gibi söz konusu Paykasa sanal kart sahibi olabilmek için de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar arasında belki de en önemlisi konumunda olan Paykasa Reseller adı verilen Paykasa firmaları ve internet siteleridir.

Paykasa sanal kart sahibi olup internet üzerinden yapacağınız alış verişlerde sorunsuz ve üst düzey güvenlikli ödeme seçeneklerinden yararlanabilmeniz için öncelikle bu bahsettiğimiz Paykasa firmalarının hizmetlerini kullanmanız gerekiyor. Paykasa Türkiye’de de dünyadaki diğer birçok ülkede olduğu gibi hem yetkili firmalar ve bayiler hem de yetkili olmayan sahte bayiler tarafından müşterilerin hizmetine sunuluyor. Bu noktada, resmi yetkiye sahip Paykasa bayiliklerinden hizmet alıp, söz konusu sahte ve dolandırıcı konumundaki Paykasa internet sitelerinden uzak durmak için yapılması gereken birtakım işlemler bulunmaktadır.

Paykasa Resmi Bayisi

İnternet üzerinden Paykasa sanal kart ve sanal cüzdan hizmeti veren hemen hemen bütün internet siteleri, genellikle kendilerinin resmi Paykasa bayisi olduğunu iddia etmektedir. Paykasa Reseller adı verilen bu bayiler, uluslararası Paykasa şirketinin izni dâhilinde resmi yetkiye sahip olurlar. Ancak ülkemizde Paykasa alım satımında faaliyet gösteren birçok internet sitesi ve şirket bu bağlantıya sahip değildir. Dolayısıyla güvenilir Paykasa siteleri 2019 yılında özenle araştırılması gereken bir konudur. Paykasa firmaları konusunda güvenilir hizmet gösteren internet sitelerinin seçilmemesi durumunda Paykasa sanal kart için yapacağınız ödemelerin boşa gitme olasılığı bulunmaktadır.

Paykasa Firmalarının Güvenilir Olduğu Nereden Anlaşılır?

Sanal kart sahibi olmak için Paykasa hizmeti sunan internet sitelerini araştırıyorsanız, söz konusu internet sitelerinin güvenilir hizmet sunduğunu anlamanın birkaç yolu bulunmaktadır. Bunlar;

  • Resmi Paykasa internet sitesinde yer alan yetkili bayilikler başlığı altında adı bulunmalı
  • İnternet sitesinin SSL güvenlik sertifikasına sahip olması

Yukarıdaki iki basit özelliğe sahip olmayan Paykasa firmaları, sanal kart bakiyesi alım ve satımlarında güvenilir hizmet vermeyebilir.

Have any Question or Comment?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp Hattı